Věřte svým snům a ony se naplní. Co je to manifestace a jak na ni?
Přáli jste si někdy něco tak moc, až se to opravdu vyplnilo? Možná jste při popisování naplnění onoho snu použili slovo “vymodlený“ či “vysněný“. To už je správný krok na cestě k úspěšné manifestaci. Minimálně jste této možnosti otevřeli mysl a srdce. Ke svému cíli jste poslali energii a on se k vám přiblížil. Sami ale musíte uznat, že bez práce to nebylo.
Manifestace není magie nebo ezoterická praxe, jedná se o sílu našich myšlenek a jejich zásadní vliv na tvoření naší reality. Není to o tom, že lusknete prsty a jako kouzlem se naplní všechna vaše přání. Správná manifestace se musí učit a trénovat, stejně jako jakákoliv jiná nová dovednost. I tady platí heslo: „Bez práce nejsou koláče“, a že tady ty koláče můžou být gigantických rozměrů.
Zpopularizování manifestace
První, kdo představil širší veřejnosti pojem manifestace, byla Brenda Barnaby s knihou Tajemství za Zákonem přitažlivost. Díky této knize přišlo mnoho dalších autorů, kteří vzdělávali své čtenáře v umění manifestace. Dnes mezi nejvyhledávanější patří Pierre Franckh a jeho publikace, nejčastěji se můžete setkat s knihou Jak si správně přát nebo Zákon rezonance.
Zákon přitažlivosti
Pokud jste se ještě s pojmem Zákon přitažlivost nesetkali, nevadí, uděláme vám rychlokurz. Podle novějších filozofií svět funguje na základě dvanácti zákonů, a právě jedním z nich je i Zákon přitažlivosti, z anglického Law of Attraction. Veškeré naše činy, myšlenky, emoce jsou jistou formou energie, která osciluje vesmírem.
Ve chvíli, kdy tato energie narazí na podobné vibrace, spojí se s ní, a tak se promítne do našeho života. Naše subjektivní realita je pak naplněna vztahy a obsahy, jímž jsme vědomě i nevědomě věnovali pozornost a energii. Častokrát máme ve zvyku přemýšlet o nepříjemnostech a překážkách, díky čemu naše myšlenky přitahují pravý opak toho, po čem toužíme. Typickým příkladem je písemka z matiky. Neučili jste se a věříte, že to bude za pět. Pokud byste ale nechali své myšlenky čisté a budete věřit, že to bude nejhůř za tři, jako zázrakem vám padne ten nejlehčí příklad.
Co tedy je manifestace?
Manifestace je o tvoření vize budoucnosti, vložení energie a záměru do uskutečnění této vize a následného sladění myšlenek, emocí a činů tak, aby se tvá vize mohla uskutečnit. Pierre Franckh v knize Jak si správně přát popisuje tento proces jako představu budoucí reality, která jakoby už nastala. Pokud bych chtěl pomeranč, představuji si, jak ho držím v ruce, cítím jeho vůni a vnímám jeho chuť na jazyku.
Proces manifestace tedy není jen o pozitivním myšlení a síle vůle, ale o proměnění všeho, co chcete cítit, získat a zažít, ve skutečnost. Žádné přání se nevyplní přes noc a v případě nevěřících jedinců nějakou dobu trvá, než si “naprogramují“ hlavu na nové možnosti. A i když je proces manifestace o přivedení snů do reality, vyžaduje podnikání proaktivních kroků. Což nás přivádí k druhému vesmírnému zákonu, kterým je Zákon akce a reakce.
Zákon akce a reakce
Tento zákon možná znáte i pod názvem Zákon příčiny a následku nebo z hodin fyziky na střední škole. Po každém činu následuje určitý výsledek, nebo důsledek. Nic se neděje nahodile. Všude je přímý vztah mezi příčinou a následkem. S myslí je to stejné. Každá myšlenka, která nás napadne, každé slovo, které vyslovíme, každý čin, který vykonáme, všechno vytváří příčiny.
Jak na manifestaci
Procesu manifestování se věnovala i spousta výzkumů. Jeden z nich vedl americký kvantový fyzik David Bohm, který funkčnost manifestace potvrdil a na jejím základě dokonce vytvořil teorii implicitního řádu. Tato teorie popisuje proces tvoření ve třech stádiích – myšlenka, plán a výsledek. Jak ale vědecké poznatky využít pro úspěšnou manifestaci?
1. Uvědomte si, co vlastně chcete.
Častokrát nevíme, co chceme. Abychom mohli naplnit naše manifestace, je potřeba si ujasnit, kam vůbec svou energii máme směřovat. Zjistit se to dá dobře za pomoci meditace, kdy se ponoříme do sebe sama a vše procítíme srdcem.
2. Své přání si představujte v přítomnosti, nikoliv budoucnosti.
Jak už jsme zmiňovali v předchozích odstavcích na příkladu pomeranče. Musíte si představit, jako byste svou realitu už zažívali, jako by se váš cíl už naplnil. Pokud si manifestace píšete, formulujte je v přítomném čase. Například chcete novou kancelář, tak si představujte, jak v ní sedíte a pracujete.
3. Přání musí být co nejvíce konkrétní
Pokud si budete manifestovat novou kancelář, možná vám Vesmír do cesty přivede novou pracovní nabídku. Klíčem k úspěchu je konkrétnost. Představujte si nejen, že máte novou kancelář, ale na jaké židli sedíte, jaký výhled z okna máte, nebo jakou barvu májí tužky na vašem stole.
4. Manifestace provádějte pravidelně
Pro začátek doporučujeme si manifestace sepisovat. Ať už to bude váš zvyk ráno, nebo večer, naladíte se tak na pozitivní myšlení, které vám napomůže k vyplnění vašich přání.
5. Jestli věříte v anděly, či jakékoliv jiné bytosti, nebojte se je požádat o pomoc.
Když už jste vložili své přání do rukou Vesmíru, proč nezačít věřit i v jiné věci. Třeba andělé jsou skvělými pomocníky na cestě za splněním snů, kteří nás chrání na naší cestě.
Vše je v nás
Ať už věříte na anděly, nebo ve svou vnitřní sílu, manifestace vám může pomoct k naplnění vašich snů. Stačí správně a pravidelně zacílit svou energii na body zájmu a jen čekat, až Vesmír vaše prosby vyslyší. Nezapomínejte však, že nic nepřijde samo, a i když se vložíte do rukou Vesmíru, jistá proaktivita je potřeba.
Cvičení za závěr
Abyste svou hlavu nastavili na pozitivní myšlení a manifestaci, připravili jsme pro vás na závěr jedno lehké cvičení z knihy Jak si správně přát. Znáte to naštvání, když jedete na nákupy, ale parkoviště je tak plné, že zaparkujete až na druhém konci a musíte se tahat s nákupem? Příště, až pojedete, vyšlete do Vesmíru přání. Představujte si, jak parkujete přímo před vchodem, řekněte si: „Parkuji přímo u vstupu do nákupního centra!“ a myšlenku pusťte. Pokud provedete přání správně, zaparkujete hned u vchodu a váš mozek tak dostane signál, že manifestace a pozitivní myšlení funguje. Budete ho tak krůček po krůčku trénovat a chystat na složitější přání.